НАБУ вытягивает Ляшко из лесу

Детективам відкрили доступ до документів про отримання головним “радикалом” та його людьми земельних угідь на Київщині.

Солом’янський районний суд надав Національному антикорупційному бюро доступ до документів про виділення земельних угідь у Вишгородському районі Київської області лідеру Радикальної партії Олегу Ляшко, його родичам і соратникам.

Про це йдеться у відповіді Вишгородської РДА на запит видання “Українські новини”.

“Додатково інформуємо, що приписом слідчого судді Солом’янського районного суду м.Києва про тимчасовий доступі до речей і документів детективам Четвертого відділу детективів Другого підрозділу детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України надано дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів розпоряджень РДА, на підставі яких зазначеним в запиті громадянам надано право власності”, – йдеться у відповіді.

Раніше “Наші гроші з Денисом Бігусом” опублікували журналістське розслідування про те, як мати-пенсіонерка “головного “радикала” в 2008 році накупила в столиці квартир, отримала більше десяти ділянок землі на Київщині. У рослідуванні також стверджувалося, що держава передала земельні ділянки низці інших родичів Ляшка і навіть однопартійцям.

Так, окремим розпорядженням Вишгородської адміністрації було виділено по 2 га землі в Вишгородському районі (с. Нижня Дубечня): Олегу Ляшко, Любові Ляшко (мати нардепа), Лоліті Федотової (сестрі цивільної дружини нардепа), Яніні Белогурова (зведеної сестри Ляшко), Олександру Белогурова ( чоловікові зведеної сестри) і двом однопартійцям-радикалам: Сергію Кириченку і Олексію Ленського. На момент передачі радикалам земля мала с/г призначення.

Згодом ЗМІ провели розслідування про забудову наближеними і соратниками Ляшка в Київській області пам’ятки природи загальнодержавного значення – урочища “Бабка”, яке на 800 га більше за “Сухолуччя” Януковича.